НАЦІОНАЛЬНЕ ВІЙСЬКОВЕ МЕМОРІАЛЬНЕ КЛАДОВИЩЕ
ГОЛОВНА КОНТАКТИ







«Повернути історичну пам'ять»: команда ДУ “НВМК” відвідала фотовиставку стародавніх українських цвинтарів та хрестів»

25 березня 2024


У неділю 24 березня команда ДУ «НВМК» та головний архітектор ескізного проєкту «Національне військове меморіальне кладовище» Сергій Дербін відвідали фотовиставку стародавніх українських цвинтарів та хрестів «Повернути історичну пам'ять».

Власне, для нас було цікаво поглянути на столітні традиції намогильних хрестів, адже, як пояснив директор держустанови Ярослав Пронюткін: «Дискусії щодо надмогильних споруд на НВМК є дуже комплексними та ще тривають. Наша мета зробити Національне військове меморіальне кладовище — унікальним місцем, де українські мілітарні традиції поєднуватимуться із сучасними підходами».
Щодо самої виставки, то тут представлені фотографії цвинтарів та хрестів з різних регіонів України з описами до них.

«Історія України — це скарбниця готових рішень для дизайну. Сторінка козацької доби — одна з найяскравіших і має неперевершені культурні символи. Недарма саме козацький хрест є головною емблемою Збройних Сил України. Наша мета створити Національне військове меморіальне кладовище по-справжньому з національним обличчям — з українським обличчям», — розповів архітектор Сергій Дербін.
Більшість стародавніх хрестів перебуває в напівзруйнованому та занедбаному стані, а самі цвинтарі найчастіше втопають у чагарниках. Дослідник і куратор виставки Роман Маленков сказав: «Кожен з таких хрестів має бути пам'яткою історії. Ми хочемо виправити цю ситуацію і повернути історичну пам'ять».

Радимо відвідати цю виставку кожному. Адже тут можна більше довідатися про стародавні українські некрополі. Зрештою, чим більше ми знатимемо, тим більше це сприятиме відновленню історичної справедливість та поверне національну пам’ять про нашу справжню історію і наших предків.

Виставку організували ГО «Україна Інкогніта» та Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара».

Для відвідин:

- Адреса: Київ, Лаврська 19

- Виставка відкрита для огляду з середи по неділю з 10:00 до 18:00

- Проєкт діє триватиме до 14 квітня 2024 року.

- Вхід для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і захисниць — вільний.
























Copyright © 2023

ШВИДКИЙ ПЕРЕХІД

Діяльність установи

Запобігання корупції

Публічні закупівлі

Контакти

КОНТАКТИ

  Україна, 01001, місто Київ, вулиця Павлівська, будинок 29

  +38 (093) 745-85-86

  memory@nmmc.mva.gov.ua