НАЦІОНАЛЬНЕ ВІЙСЬКОВЕ МЕМОРІАЛЬНЕ КЛАДОВИЩЕ
ГОЛОВНА КОНТАКТИ



Відповідаємо на поширені запитання по Національному військовому меморіальному кладовищу

8 березня 2024






Ми підготували відповіді на кілька поширених запитань, що хвилюють родичів загиблих воїнів та громадськість. Пояснює заступник директора ДУ "НВМК" Ярослав Старущенко.

Чим загалом військове кладовище відрізняється від всіх інших?

Військові кладовища у світі дотримуються кількох принципів: уніфікація, строгість та рівність. На кладовищі не буде жодного розділення щодо родів військ, військових звань. Адже армія – це однострій, однаковий за правом, і воєнне кладовище – теж про це. Тобто не буде умовної «сегрегації», чи це рядовий, чи сержант, чи офіцер, чи генерал. Всі будуть поховані зі військовими почестями. І їхні могили, де вони будуть поховані, будуть уніфіковані. За такими принципами постали всесвітньо відомі військові цвинтарі, зокрема: Арлінгтонське кладовище, Кладовище Флері-деван-Дуомон, кладовища в Бельгії, Італії, Канаді тощо. Таким буде і Національне військове меморіальне кладовище.

Ми прагнемо, щоб НВМК стало унікальним місцем, де будуть збережені українські військові традиції — від козацтва і визвольних змагань початку-середини ХХ століття. Разом із тим, ми застосовуємо і сучасні підходи, які відповідають світовій практиці.

Тобто цей проєкт повністю український, в ньому брали участь тільки українські спеціалісти, але досвід ми черпали з найвідоміших військових кладовищ світу.

Що ще збудують на території Національного військового меморіального кладовища?

Ескізний проєкт НВМК передбачає сектори військових поховань, де ховатимуть загиблих та померлих захисників і захисниць протягом наступних десятиліть і навіть століть. Окрім того, тут буде збудовано музейний комплекс, колумбарії, крематорій тощо.

Ми прагнемо, щоб незабаром НВМК стало символом світлої пам’яті, шани, гордості і вдячності. Сюди мають приїжджати як рідні, близькі, побратими і посестри, так і молодь та урочисті іноземні делегації.

Україна має пам’ятати ціну нашої свободи та любові до рідної землі, а світ має знати та визнавати, що українці не лише захищали Україну, а й увесь цивілізований світ.

Хто оплачуватиме поховання та доглядатиме за могилами?

Поховання з почестями, подальше утримання, охорона та благоустрій Національного військового меморіального кладовища і всіх могил здійснюватиметься винятково за рахунок держави.

Ми забираємо на себе весь “головний біль” родин та даємо їм змогу переживати втрату і не хвилюватися за те, що одного дня не буде кому доглянути могилу рідної людини.















Copyright © 2023

ШВИДКИЙ ПЕРЕХІД

Діяльність установи

Запобігання корупції

Публічні закупівлі

Контакти

КОНТАКТИ

  Україна, 01001, місто Київ, вулиця Павлівська, будинок 29

  +38 (093) 745-85-86

  memory@nmmc.mva.gov.ua