НАЦІОНАЛЬНЕ ВІЙСЬКОВЕ МЕМОРІАЛЬНЕ КЛАДОВИЩЕ
ГОЛОВНА КОНТАКТИ



Результати будівництва та анонс відкритих архітектурних конкурсів на Національному військовому меморіальному кладовищі

31 грудня 2024






Підбиваємо підсумки будівництва головного військового некрополя країни у 2024-у та окреслюємо пріоритетні напрямки та плани на 2025-й рік.

2024 рік став ключовим у реалізації проєкту створення Національного військового меморіального кладовища (НВМК) — загальнонаціонального комплексу, що покликаний увічнити пам’ять загиблих захисників і захисниць України. У рамках виконання завдань, визначених урядом, проведено масштабну роботу, спрямовану на будівництво та організацію структурної моделі меморіального кладовища, проведені необхідні дослідження і пройдена експертиза. Будівельні роботи ведуться на повну: триває робота над влаштуванням дренажної системи, дощової каналізації, облаштування штучної водойми, прокладання під’їзної дороги, а також розпочато фундаментні роботи для ключових споруд на головному меморіалі країни.

Цьогоріч команді Мінветеранів та державної установи «НВМК», за підтримки інших урядових структур та партнерів із громадського сектору, вдалося досягти таких результатів (за напрямками):

1. Управління, впізнаваність проєкту та нормотворча робота:

• Створено маршрут громадського транспорту (курсуючі шатли) до Національного військового меморіального кладовища, зокрема, заплановано дві автобусні зупинки, а також отримано ліцензії на перевезення родин захисників та відвідувачів НВМК безкоштовними рейсами.

•Створено айдентику та унікальні шрифти для НВМК.

•Створення нового сайту, який допомогатиме родинам або представникам загиблих військовослужбовців самостійно подавати заявку на поховання та перепоховання на НВМК. Станом на зараз – триває тестування сайту.

•Створено Координаційну Раду для вирішення проблемних питань під час будівництва

•Проведено цикл освітніх заходів на тему меморіалізації,

•Ухвалено низку постанов Кабміну, які регулюють:

- Порядок утримання кладовища;

- Процедуру поховань та перепоховань;

- Процедуру проведення урочистого військового поховального ритуалу;

- Створення кенотафів;

- Порядок поховання невпізнаних військовослужбовців;

- Затверджено вигляд намогильної споруди у вигляді козацького хреста та плити. Важливим кроком, також, стало розширення категорії осіб, які мають право на військовий поховальний ритуал та поховання на НВМК.

2. Проєктування та будівництво:

•Розроблено проєктно-кошторисну документацію та отримано позитивний експертний звіт державної експертизи;

•Наразі ведуться будівельні роботи першої черги:

-Виконано повний цикл підготовчих робіт: встановлено будівельну огорожу, прокладено тимчасові під?їздні шляхи, встановлено тимчасові електромережі, відеонагляд, організовано побутово-будівельне містечко;

- Роботи із влаштування дренажної системи виконані на 95% у першому пусковому комплексі та на 70% у другому пусковому комплексі;

- Розпочато роботи із влаштування дощової каналізації (виконані на 45%);

- Розпочато роботи із облаштування штучної водойми, яка є частиною дренажної системи;

- Розпочаті роботи із прокладанні під’їзної дороги (виконані на 30%);

- Виконано фундаментні роботи для таких споруд, як контора ритуальних послуг, пункт охорони, господарсько-адміністративних будівель і колумбарних стін;

- Виконано 70% вертикального планування ґрунту для секторів поховань;

- Передано ЗСУ 1200 кубічних метрів деревини для облаштування фортифікацій;

- Розпочато роботи із облаштування в’їздної автостоянки;

- Розпочато облаштування пішохідних та велодоріжок із повним збереженням дерев, що потрапляють у відповідні зони.

Крім того були окреслені пріоритетні задачі державної установи на 2025 рік:

1. Розпочати почесні поховання та перепоховання наших захисників і захисниць на НВМК;

2. Завершити будівництво першої черги;

3. Розпочати будівництво другої черги;

4. Провести відкритий загальнонаціональний архітектурний конкурс на ключові об?єкти та споруди на НВМК. Ідеться про центральний монумент, музейний комплекс, монументи секторів та центральної алеї, ритуальна будівля та каплиця тощо;

5. Організувати перші перепоховання на НВМК видатних українців, які боролися за незалежність України у ХХ столітті, але були поховані за межами держави.

Національне військове меморіальне кладовище - це розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці об’ємно-просторовий об’єкт загальнодержавного значення, що включає військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю та інші необхідні споруди для організації почесних поховань загиблих та померлих Героїв, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність країни, забезпечували виконання службових обов’язків та присяги на вірність Українському народу. Дякуємо усім, хто долучився та долучається до реалізації цього важливого проєкту. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб Національне військове меморіальне кладовище стало не лише місцем вшанування пам’яті, але й символом незламності духу та відданості українського народу своїй Батьківщині.
















Copyright © 2023

ШВИДКИЙ ПЕРЕХІД

Діяльність установи

Запобігання корупції

Публічні закупівлі

Контакти

КОНТАКТИ

  Україна, 01001, місто Київ, вулиця Павлівська, будинок 29

  +38 (093) 745-85-86

  memory@nmmc.mva.gov.ua